İLİM YOLUNDA KİTABI ERKAM YAYINLARI’NDAN ÇIKTI

İLİM YOLUNDA KİTABI ERKAM YAYINLARI’NDAN ÇIKTI

İLİM YOLUNDA KİTABI ERKAM YAYINLARI’NDAN ÇIKTI

İLİM YOLUNDA KİTABI ERKAM YAYINLARI’NDAN ÇIKTI

Arnavutluk’un kuzeyindeki İşkodra kentinde ülkenin komünizmle idarendiği yarıyıldan bu yana ilk kez hafızlık merasimi düzenlendi.

İşkodra Hafızlık Merkezi mezunu 13 birey için Parruca Camisi‘nde takribî 70 sene aradan sonra tertip edilen ilk icazet merasimine, Türkiye’den kanı önderi Osman Nuri Topbaş, Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliği temsilcileri ve çok rakamda konuk katıldı.

Topbaş, burada yaptığı konuşmada, Kur’an’ın Allah’ın kılavuzluk için insanlığa yolladığı bir yapıt olduğunu söyledi.

“KUR’AN-I KERİM, TAM İNSANLIĞA SEVK EDİLMİŞ OLAN İLAHİ BİR HİDAYET MEKTUBUDUR.”

Bugünün, Arnavutluk’un daha önceki günlerine dönüş günü olması beklentisinde bulunan Topbaş, laflarını şöyle sürdürdü:

“Kur’an-ı Kerim, tam insanlığa sevk edilmiş olan ilahi bir hidayet mektubudur. Cenab-ı Hakk’ın kullarına mektubudur Kur’an-ı Kerim. Kainatın ilahi ders kitabı, bir beyan mucizesi, fermanı ilahi, vefat aslını hoşlaştıran, ruha yiyecektir, feyiz kaynağıdır, her insana en alt kademeden en üst kademeye kadar bir üsve-i hasene, misal bir kişiliği teşkil eder.”

İstanbul Derneği Başkanı Rıdvan Seferaj, Hafızlık Merkezi’nin kurulmasının üzerinden yalnızca iki sene geçtiğini hatırlatarak, merkezin ilk 13 hafızının mezuniyet merasimine katılmanın coşkuyu içerisinde olduklarını söyledi.

Arnavutluk’a dünyadaki en gururlu ve kıymetli kelime olan Allah’ın lafını hıfz eden 13 Kuran gözeticisinin ilave edildiğini belirten Seferaj, “Atalarımızın hoş ananesini yine canlandırarak, Kur’an’ın iletisini iletme itimadı, kıymetli Osman Nuri Topbaş Hocaefendi’nin hevesiydi.” dedi.

Arnavutluk’un değişik kentlerinden olan 13 hafızdan en büyüğü 24, en miniği 13 yaşında.

İstanbul merkezli Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı yardımlarıyla İşkodra merkezli İstanbul Derneğince ülkede komünizmin devrilmesinden sonra açılan ilk hafızlık merkezi olan İşkodra Hafızlık Merkezi, 2017’de faaliyete geçti.

Kaynak: AA

KUR’AN BİLMEK İSTİYORUM

sizlere IslamıYaşıyorum.com farkıyla sunulmuştur .
Dualar ve Anlamları

Rüya Tabirleri

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: