HİZMETLİ OLDUĞU KUR’AN KURSUNDA HAFIZ OLDU

HİZMETLİ OLDUĞU KUR’AN KURSUNDA HAFIZ OLDU

HİZMETLİ OLDUĞU KUR’AN KURSUNDA HAFIZ OLDU

HİZMETLİ OLDUĞU KUR'AN KURSUNDA HAFIZ OLDU

Diyarbakır’ın Bağlar ilçe Müftülüğüne bağlı Çelebi Eser Bölge Yatılı Kuran kursunda hizmetli olarak misyon yapan Recep Çinar hafız oldu.

Çinar, Diyarbakır’ın Bağlar ilçe Müftülüğüne bağlı Çelebi Eser Bölge Yatılı Kuran kursunda hizmetli olarak misyon yaparken aynı zamanda hafızlık yaptı.

Daha evvel din gçrevlisi olarak misyon yapan Çinar, hafız olmak için Diyarbakır Bağlar İlçesine bağlı Çelebi Eser Bölge yatılı Kuran kursuna hizmetli olarak atama oldu.

Hizmetli misyonunu yaparken aynı zamanda hafızlık dersi yaparak 18 ayda hafızlığı tamamladı.

Recep Çinar, hafızlık sürecini şu laflarla anlattı;

“Daha evvel İmam-Hatip olan kadromu, hafız olmak için Kuran kursunda hizmetli olarak almaya karar verdim. Böylece, misyonumun yanında hafızlık yapmayı düşündüm. Bir yandan misyonumu aksatmamaya çalışıyor değişik yandan da Kuran-ı Kerimi ezberlemeye çalışıyordum.”

Hafızlık evrakı alan dostlarıma çok özeniyordum diyen Çinar, “Hafızlık tespit İmtihanına girerek evrak almayı hak eden dostlarımın sertifikalarının ön suratın da Peygamber Efendimizin: “Hafız olup Kur’an-ı okuyan birey gururlu meleklerle birliktedir.” emrettikleri Hadisi Şeriften çok etkileniyordum ve kendi kendime Yüce Allah’ın bana hafız olmayı kısmet etmesi için gayret sarf edeceğim diyordum.”

Ailesinin büyük emekleri olduğunu söyleyen Çinar laflarını şöyle tamamladı:

“Mesaim saat 17’ de bitiyorken ben gece 10’ a kadar konuta gitmiyor ders çalışıyordum. Bana emekleri olan Kuran Kursu Öğreticisi Süleyman Almaz öğretmenime, Bağlar İlçe Müftümüz Hasan Yardak öğretmenimize ve Aileme Allah razı olsun diyorum. Binlerce hamdolsunsun ki Allah bana hafız olmayı kısmet etti.”

Hafız Recep Çınar Şehir Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ve İlçe müftüsü Hasan Yardak tarafımdan tebrik edildi.

Kaynak: Diyanethaber

KURÂN-I KERÎM’İ EZBERLEME TEKNİKLERİ

KURÂN-I KERÎM'İ EZBERLEME TEKNİKLERİ

KUR’AN BİLMEK İSTİYORUM

KUR’AN ÖĞRENMEK İSTİYORUM

KUR’ÂN-I KERİM OKUMANIN ERDEMİ İLE ALAKALI HADİSLER

KUR'ÂN-I KERİM OKUMANIN FAZİLETİ İLE İLGİLİ HADİSLER

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: